4 Ağustos 2016 Perşembe

Bankacılık Hikayeleri - 16 - Bir İkram Görevlisinin Şubeye Faydası


Sevgili okurlar merhaba,

Bugün bir ikram görevlisinin bir şubenin kaderini nasıl etkileyebileceğinden bahsetmek istiyorum. Birçoğumuz şubede çalışan güvenlik görevlilerinin ve ikram personelinin şube performansı üzerinde önemli bir etkilerinin olmadığını düşünmektedir. Oysa müşteri şubeden içeriye girdiğinde ilk defa gördüğü kişi güvenlik görevlisi, sonra kendisine ikramda bulunan da bir ikram görevlisidir.

Bir bankanın Anadolu şubelerinden birinde bir çaycı işini zevk alarak yapıyor, şubeye gelen insanlara sadece kendisine ait olan bir Türk kahvesi ikram ediyormuş. Bunu yaparak insanları mutlu etmeye çalışıyor ve bundan dolayı da çok memnun oluyormuş.

Küçük bir Anadolu kentinde geçen bir olay olduğu için her gelen bir arkadaşına bunu anlatıp yanında tekrar şubeye getiriyor ve çaycının kendine has Türk kahvesinden istiyorlarmış. Gel zaman git zaman bu şehirde herkes çaycıyı tanır hale gelmiş. Şube müdürünün başından müşteri eksilmiyormuş. Müşteriler hallerinden memnun, şube de yeni müşteriler bulmaktan dolayı oldukça iyi performans sergiliyormuş.

Bu böylece devam edip gitmiş, halen o kentteki şube kentin en başarılı şubelerinden biridir. Çaycısı da işini zevk ile yapmaya devam ediyor.

Bu arada çaycıyla bizzat tanıştım ve kahvesini de içtim. Açıkçası çok beğendim. Tarifini sordum, önce bir çekindi sonra tarifi bana kalsın dedi. Ben de anlayışla karşıladım. Daha sonra tekrar yanıma geldi ve nasıl yaptığını değil ama içine neler koyduğundan bahsetti. Ben de başkasına söylemeyeceğime söz verdim.

Bir başka yazıda görüşmek üzere…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba kıymetli okuyucularım,
Yorumları denetlemeden siteye koyamıyorum. Maalesef uygun olmayan içerikler paylaşan kullanıcılar oluyor ve bunun siteyi ziyaret eden insanları olumsuz etkilemesini istemiyorum. Vaktimin darlığından her zaman yorumlarınıza da yanıt veremiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.