16 Ağustos 2016 Salı

Bankacılık Hikayeleri - 18 - Şanssız Bankacı

Merhaba dostlar, 

Bugün sizlere kariyerimin hemen başında tanıştığım bir bankacı ağabeyimizden bahsetmek istiyorum. 

Kariyerimin ilk zamanlarında MT olarak işe başladığımız için yoğun bir eğitimden geçiyorduk. Yaklaşık 3-4 ay süren, içinde bazı zamanlar şube stajı yaptığımız eğitim sürecinden 1 yıl kadar geçtikten sonra tekrar eğitime çağrılmış ve idari takip ile ilgili bir programa dahil edilmiştik.

Bu eğitimi veren ağabeyimiz emekliliğine yaklaşmıştı. Bize hayat hikayesini anlattı. Bundan sonrasını size aynen aktarıyorum.

"Çocuklar bankacılığa Hisar Bankta başladım, bir süre çalıştıktan sonra 1983 yılında banka Ziraat Bankasına devroldu. Bundan sonra Türk Ticaret Bankasında görev yapmaya başladım. Bir süre çalıştıktan sonra 1997 yılında TMSF ye devroldu. Daha sonra Demirbanka girdim. Demirbank da geçen sene fona devroldu. 
"
Sonra hep beraber "aman hocam Pamukbank a bir şey olmasın" dedik. 

Hocamız " yok çocuklar bu zamana kadar bir talihsizliktir yaşadım. Artık bitti" 

İçimizden bir "acaba" diye geçmişti. Endişeliydik ama bir şanssızlıktır olmuştur dedik. Daha sonra 1 yıl kadar geçti ve Pamukbank 2002 yılının haziranında fona devroldu.

Sonradan öğrendik ki ağabeyimiz emekli olmuş. Ne diyelim Türk Bankacılığı kazandı 😀

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba kıymetli okuyucularım,
Yorumları denetlemeden siteye koyamıyorum. Maalesef uygun olmayan içerikler paylaşan kullanıcılar oluyor ve bunun siteyi ziyaret eden insanları olumsuz etkilemesini istemiyorum. Vaktimin darlığından her zaman yorumlarınıza da yanıt veremiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.