15 Ağustos 2016 Pazartesi

Bankacılık Hikayeleri - 17 - Temerküz Şubesi

Merhaba sevgili okurlarım,

Bugün sizlere bir müşterinin başından geçen bir olayı anlatacağım. Tüm bankacılar temerküz şubesi kavramını çok iyi bilirler. Buna göre temerküz şube belli bir operasyonun merkezileştirildiği şube anlamına gelmektedir. Mesela bir fatura kurumunun ödemeleri alınacaksa bu her şubeden alınabilir ama tüm operasyonun birleştirildiği yer fatura kurumunun hesabının olduğu temerküz şubedir. Bir diğer örnek de TOKİ satışlarının yapılması durumunda TOKİ kendine bir temerküz şube seçer ve tüm operasyonel işler burada merkezileştirilir. Örneğin sözleşmeler burada tutulur. Ödemeler bu şubede açılan hesaba yatırılır. 

Neyse konumuza gelelim. Bir gün TOKİ den konut satın almak isteyen bir vatandaşımız internetten şartlara bakarken ödemelerin Temerküz Şubesine yapılacağını öğrenir. Bunun akabinde internetten temerküz ilçesini aramaya başlar. Çünkü müşteri temerküz şubesi ifadesini görünce bunu bir ilçe zanneder. Daha sonra gelip bankacı tanıdığına bunu sorduğunda yaptığı hatayı anlar ama iş işten geçmiştir. Karşısında bu olaya gülen insanlar bulacaktır.

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba kıymetli okuyucularım,
Yorumları denetlemeden siteye koyamıyorum. Maalesef uygun olmayan içerikler paylaşan kullanıcılar oluyor ve bunun siteyi ziyaret eden insanları olumsuz etkilemesini istemiyorum. Vaktimin darlığından her zaman yorumlarınıza da yanıt veremiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.